Az esp32-es, illetve esp8266-os paneleknél a fejlesztések során használhatuk C#-ot, C-t, illetve uPython-t is. A mostani cikkben az Arduino fejlesztőkörnyezetet készítjük fel a különböző "esp" panelek használatára. Tehát a későbbiekben "C" nyelven lehet fejleszteni alkalmazásokat az esp panelekhez.
Indítsuk el a korábban telepített Arduino fejlesztőszoftvert, amely itt érhetó el: arduino.cc.
Látható az "Eszközök" menüpont alatt az "Alaplap" linknél, hogy jelenleg csak Arduino panelek használhatók az alkalmazással (1. ábra).
1. ábra Az elérhető Arduino panelek
Ezután menjünk a "Fájl/Beállítások" menüpontra, és a "Beállítások" ablak "További Alaplap-kezelő URL-ek" szövegdobozba másoljuk be a következő elérhetőséget.
http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json
Ez a folyamat látható a 2. ábrán.
2. ábra Az elérési útvonal megadása a "Beállítások" ablaknál
Ha bemásoltuk ezt a linket, menjünk újra az "Eszközök" menüpontra, és kattintsunk az "Alaplap-kezelő" menüpontra (3. ábra).
3. ábra Az "Alaplap-kezelő" elérése
A felbukkanó "Alaplap-kezelő" ablak kereső részébe írjuk be az "esp"-t, és láthatók lesznek azok az esp8266-os panelek, amelyek már csak a telepítésre várnak (4. ábra).
4. ábra "Az Alaplap-kezelő"
Kattintsunk a "Telepítés" nyomógombra, majd a telepítés után láthatóvá válnak a különböző esp8266-os fejlesztőpanelek (5. ábra).
5. ábra Láthatók a telepített ESP modulok
Ugyanígy lehet az esp32-es paneleket is telepíteni az Arduino fejlesztőkörnyezet alá. Az esp32-es paneleknél a következő linket kell alkalmazni.
https://dl.espressif.com/dl/package_esp32_index.json
Október közepén elindítjuk az Atmel 8 bites mikrovezérlőkről szóló sorozatunkat. Ehhez használnunk kell természetesen egy fejlesztőkörnyezetet is. Több ilyen is létezik, például a WinAVR, vagy az Atmel Studio. Mi az Atmel Studio-t fogjuk használni, e. . . .
A PIC18F mikrovezérlők ma is népszerű a fejlesztők körében. Noha 8 bites architektúráról beszélünk, számos érdekes és hasznos alkalmazás megvalósítható vele. Elég csak az USB-re, vagy akár az Ethernetre gondolnunk. Ezért a Szerkesztőség egy sorozat k. . . .
Megnézzük most néhány példa segítségével a Watchog Timer (WDT) használatát. Írni fogunk közvetlenül regisztert, de használni fogunk makrókat is.. . . .