Nem gyakori az, hogy egy mikrovezérlőt szoftveresen kell újraindítani, de néha előfordul. Ilyen újraindítási lehetőség van a Microchip PIC32MX családjánál is, illetve ez a funkció az ESP32 mikrovezérlőnél is megtalálható.
A következő példa a szoftveres újraindítást mutatja be, a "setup()" függvényben kerül meghívásra a "restart()", amely az "ESP" névtérben van. Először az USB-UART sebesség kerül beállításra, majd kiírásra kerül a Serial Monitor felületén a "5 sec múlva újraindul a uC" felirat. Ezután a vezérlés várakozik 5 másodpercet, majd meghívásra kerül a "restart()" függvény.
void setup() {
Serial.begin(115200);
Serial.println("5 sec múlva újraindul a uC");
delay(5000);
ESP.restart();
}
void loop() {
}
A következő ábrán látható az alkalmazás működés közben, a Serial Monitoron megjelenik az az üzenet, amely az újraindításra utal. A "loop()" függvény üres, a "setup()"-ban került meghívásra a "restart()" függvény.
1. ábra Az ESP32 mikrovezérlő 5 másodpercenként újraindul
Október közepén elindítjuk az Atmel 8 bites mikrovezérlőkről szóló sorozatunkat. Ehhez használnunk kell természetesen egy fejlesztőkörnyezetet is. Több ilyen is létezik, például a WinAVR, vagy az Atmel Studio. Mi az Atmel Studio-t fogjuk használni, e. . . .
A PIC18F mikrovezérlők ma is népszerű a fejlesztők körében. Noha 8 bites architektúráról beszélünk, számos érdekes és hasznos alkalmazás megvalósítható vele. Elég csak az USB-re, vagy akár az Ethernetre gondolnunk. Ezért a Szerkesztőség egy sorozat k. . . .
Megnézzük most néhány példa segítségével a Watchog Timer (WDT) használatát. Írni fogunk közvetlenül regisztert, de használni fogunk makrókat is.. . . .